BİZ KİMİZ?

BİZ KİMİZ ?

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Operational Research Kulübü, 1992 yılında Bilkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği öğrencileri tarafından kurulmuştur. Etkinliklerini Bilkent Üniversitesi Öğrenci Konseyi’ne bağlı olarak  gerçekleştiren Endüstri Mühendisliği Operational Research Kulübü 210’u aktif 460 üyeden  oluşmaktadır. Hedef üye kitlesi tüm Bilkent Üniversitesi öğrencileri olan Operational Research Kulübü, sene içinde düzenlediği ulusal ve uluslararası çapta organizasyonlar ve yaptığı ortak çalışmalar ile Bilkent Üniversitesi’nin, Türkiye’nin ve Avrupa’nın en aktif öğrenci kulüplerinden biridir.

VİZYONUMUZ

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Operational Research Kulübü yaptığı etkinlikler ve çalışmalarla, öğrencilere sosyal bir ortam hazırlamayı ve onların profesyonel ve akademik dünyayla olan ilişkilerini güçlendirmeyi hedefler. Bilkent Üniversitesi’nin pek çok farklı bölümünden üye barındıran Endüstri Mühendisliği Operational Research Kulübü gerek kampüs içerisi ve gerek kampüs dışında düzenlediği  pek çok farklı etkinlikle hem katılımcılara hem de kulüp üyelerine maksimum değer katmayı hedefleyen bir iş ve kariyer külübüdür.

PROJELERİMİZ

Kampüs içi ve dışında düzenlediğimiz 15 farklı etkinlik ile katılımcıların kendilerini her türlü alanda geliştirmelerini sağlayacak, en verimli etkinlikleri yapmayı hedefliyoruz. Bu projelere örnek olarak 1300 kişinin katıldığı ve alanında lider konuşmacıların yer aldığı GençAkademi’den veya Bilkent Üniversitesi içerisinde düzenlenen CaseBilkent gibi vaka analizi yarışmalarında bulunabilir ve aynı zamanda öğrenciler BusinessPoint gibi gerçek bir iş hayatı simülasyonunda yer alma fırsatı yakalayabilirler. Projelerimiz ile ilgili daha ayrıntılı bilgi öğrenmek için Projelerimiz sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Çalıştığımız Kuruluşlar

ESTIEM, Avrupa Endüstri Mühendisliği ve İşletme Öğrencileri Organizasyonu, teknolojik anlayış ve yönetim becerilerini bir araya getiren bir öğrenci organizasyonudur. Temel amacı öğreciler arasındaki ilişkiyi kurup arttırmaktır. 31 farklı ülkeden 81 farklı yerel grubu bir araya getiren bu organizasyon çatısında her yıl 180’den fazla etkinlik düzenleniyor, 2000 öğrenci 3000 farklı gezi yapmaktadır. Toplamda 60.000 endüstri mühendisliği ve işletme öğrencisini barındıran bir iletişim ağı.

1990da kurulmuş bu eşsiz platform Ankara’dan Stockholm’e bütün Avrupa’daki IEM (endüstri mühendisliği ve işletme) öğrencilerini bir araya getirmektedir. Bu bağımsız yerel gruplar Avrupa geneli ve yerel etkinlikler organize ederek kendi üniversitelerinde ESTIEM’i temsil etmektedir.

9 farklı komite ile idare edilen bu organizasyon bünyesinde 10 farklı proje bulundurmaktadır.  Farklı ülkeleri politik, ekonomik ve kültürel açıdan tanıyabileceğiniz projelerden profesyonel uluslararası vaka yarışmalarına, alanında uzman insanlarla aydınlatıcı bir hafta geçirebileceğiniz etkinliklerden günlük ve profesyonel iş hayatı becerilerini geliştirebileceğiniz eğitimlere aradığınız her şeyi bulmanız mümkün. Her yıl farklı bir konuda uzmanlaşan seminer serileri, akademik konularda gelişim sağlayan etkinlikler de bu ağın bir parçası. ESTIEM’de girişim fikirlerinizi destekleyip geliştirmek, size farklı diller öğretmeyi amaçlayan, hatta Avrupa ülkelerine değişim programı gibi sebeplerle gittiğinizde size yardım edecek projeler yer almaktadır. Yılda iki kez çıkan dergisi ESTIEMmagazine ile birlikte Avrupa’daki gençleri buluşturmaktadır.

Yeri geldiğinde iş ve staj imkanları bulabileceğiniz, iletişim ağınızı genişletebileceğiniz, kişisel gelişim sağlayabileceğiniz, mesleğiniz hakkında daha çok şey öğrenebileceğiniz, farklı kültürler tanıyıp Avrupa’nın en güzel parti ve eğlencelerine katılabileceğiniz bu organizasyon yanı başınızda sizi bekliyor.
Daha Fazlası

31 Ülke
81 Okul
180+ Etkinlik
10 Proje

IISE 1948 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulmuş olan, bünyesinde endüstri ve sistem mühendisliğine kendisini adamış birçok akademisyen, lider, uzman ve öğrenciyi bulunduran bir kuruluştur. Kuruluşun en temel amacı, herhangi bir alanda kalite ve verimliliği arttırmayı amaç edinmiş endüstri ve sistem mühendisilerini ve bu mühendislik dallarıyla ilgilenenleri desteklemek ve bir çatı altında buluşturmaktır. IISE bünyesinde yıl boyunca endüstri ve sistem mühendisliğinin temel ve sürekli gelişen konuları hakkında farklı ülkelerde konferanslar, seminerler ve çalıştaylar gerçekleştirilmektedir. Kulübümüz bünyesinde IISE Bilkent Student Chapter olarak 1992’den beri bu prestijli kuruluşun içinde yer almaktayız.

Üyeliğimiz aktif hale geldiğinden itibaren IISE bilincini paylaşabilmek için çeşitli etkinlikler de düzenlemekteyiz. Yaptığımız LunchIISE etkinliğinde üniversitemizin Endüstri Mühendisliği Bölümündeki akademik kadro ile bir araya gelebilir ve onların deneyimlerini ve hayatlarındaki başarılarını sıcak bir ortamda dinleyebilir ve onlarla sohbet edebilirsiniz. NewsIISE adlı dergimizde Endüstri Mühendisliği alanındaki en son gelişmeleri ve en çok konuşulan konuları inceleyebilirsiniz. IISE sayesinde kendinizi sadece endüstri ve sistem mühendisliği alanında geliştirmeyecek, kendi profesyonel ağınızı genişletebilir, yeni insanlarla tanışabilir ve hatta var olan becerilerinizi geliştirebilir ve yenilerini de ekleyebilirsiniz.